Zápasy 01. 12. 2012, Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov v Olomouci promarnil dvoubrankové vedení, nakonec vyhrál 4:3 po sn

Junioři nastoupili ve 22. kole na ledě daleké Olomouce. Litvínov po první třetině sice prohrával, ale ve druhé třetině hosté zvýšili aktivitu a to se jim vyplatilo. Chemici dvěma góly ve druhé třetině otočil vývoj zápasu. Poté se Písařík v úvodu poslední periody trefil již podruhé a navýšil náskok Litvínova na dvě branky. Olomouc však nezahálela a dvoubrankové manko smazala. Litvínov tak promhral dvougólový náskok a o vítězi utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Bonusový bod pro chemiky vystřelil v nájezdech Šrámek. Litvínov veze z Olomouce cenné dva body.

22. kolo, 01.12.2012
logo HC Olomouc
HC Olomouc HC VERVA Litvínov
3 4sn

1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 0:1

Kochta – Jergl J., Pšeja, Kovář, Brančík, Schejbal, Hradil, Lehečka, Číp, Králík, Kunce, Heža, Šťastný, Ostřanský, Novotný, Vaculín, Jergl A., Zítka, Hes.

Horák – Kokeš, Svoboda, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Mical, Švarc.

Sotva se hodilo úvodní vhazování, mohli jít Litvínovští do vedení. V přečíslení dva na jednoho ale hostujícího kapitána Písaříka vychytal brankář Kochta. Když domácího gólmana nepokořil ani v samostatném úniku Lukáš Válek, mohla se slova ujmout domácí Mora.

Šance Oldřicha Heži sice ještě brankou neskončila, avšak o pár okamžiků později už mohli svěřenci trenéra Přecechtěla slavit. Lukáš Králík našel před brankou zcela volného Lehečku, který se neunáhlil a celou akci ještě vyšperkoval přiťuknutím na Radka Čípa, jenž zasunul puk do odkryté litvínovské svatyně.

Druhá třetina vyšla jednoznačně lépe hostům z Litvínova. Už tři minuty po začátku druhé dvacetiminutovky srovnal v přesilové hře litvínovský kapitán Pavel Písařík, který zužitkoval přesného pasu od Jakuba Šrámka.

Do poloviny utkání Litvínovští dokázali dokonce otočit průběh střetnutí, když přesně mířenou střelou pokořil Jakuba Kochtu hostující bek Daniel Hora, čímž nakonec i stanovil skóre po čtyřiceti minutách hry.

Hned devět vteřin po začátku třetí část odskočili hosté už o dvě branky, když zpočátku nepříliš nebezpečná střela Pavla Písaříka skončila za zády brankáře Kochty. O pár minut později ale Mora snížila, když se v přesilové hře prosadil Jakub Schejbal.

O chvíli byli Olomoučtí ještě o něco veselejší, když z další krásné akce první olomoucké formace profitoval Radek Číp, který se prosadil podruhé v zápase. Mora mohla dokonce vývoj zápasu otočit, tentokrát Radek Číp ale namířil svůj pokus do tyče litvínovské klece.

Po šedesáti minutách se tedy nerozhodlo, a tak šel zápas do prodloužení. Ani tam se ale vítěz utkání nenašel a o výsledku musely rozhodnout nájezdy. V těch byli lepší hosté z Litvínova, kteří si díky přesnému zásahu Jakuba Šrámka odvezli z Hané dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

HC Olomouc

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Dnešní utkání bylo z naší strany hodně vydřené a po nevydařeném zápase v Ústí jsme chtěli hru zlepšit. Docela ale vázla spolupráce obrany a útoku, protože jsme měli hodně pozměněné obranné řady a myslím, že to víc jak do půlky utkání bylo vidět. I za nepříznivého stavu 1:3 ale kluci bojovali a nakonec vyrovnali. Kdyby mně za stavu 1:3 někdo řekl, že budeme mít bod, tak ho beru.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Na to kolik jsme tady odehráli oslabení, tak jsme se dvěma body spokojeni. Je pravda, že jsme ztratili zbytečně jeden bod, což nás mrzí. Ale když jsme hráli tolik oslabení, tak snad ani za tři body vyhrát nejde.