Zápasy - Junioři 20. 09. 2024, Vojtěch Honzík

Junioři s čistým štítem rozebrali Motor!

Po venkovním tripu hlásí mladé naděje návrat domů, prvním soupeřem byl jihočeský Motor.

90

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 17:38 Grosskopf (Novák; 5/5), 46:25 Tůma (Postl; 5/5), 59:38 Postl (J. Bednařík; 4/5).

0:0, 3:0

Petružálek, Čamra – Kokrment, Goltsch

Trejbal – Soušek, Kubíček, Bystřický, Prokeš, Hora, Beran – J. Bednařík, Postl, J. Peroutka, Scafari, Tůma, Čech, Novák, J. Bednařík, Topol, Stasjuk, Grosskopf, M. Peroutka.

Jansa – Blažek, Placek, Vachun, Buzek, Česnohlídek, Gřegořek, Ishchenko – Aulický, Sochor, Lukeš, Šimon, Humeník, Pitel, Wardas, Barna, Přibyl, Hoch, Lev, Yalovyi.

Oba celky se vloni v rámci DHL extraligy juniorů potkaly osmkrát, ani jednou se neprodlužovalo a bilance byla zcela vyrovnaná.

Dnes začali v brzkém oslabení černožlutí, situace ale zvládli. A naopak to později byli oni, kdo otevřel dnešní střelecký výčet. Novák oslovil v dobré pozici před Jansou Davida Grosskopfa, který nezaváhal. Před přestávkou ještě Jihočeši nevyužili další početní výhodu, o přestávce se tak z fotbalového vedení radoval Litvínov.

Jako první se v druhé třetině osmělil Beran, tvrdá rána od modré se ale mezi tři tyče nevešla. Ze stejného místa po chvilce pálil také Gřegořek, pokus byl ještě tečovaný, leč Trejbal dokázal zakročit. Když oba celky následně nevyužily po nabídnuté početní výhodě, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

Poslední dějství se již o změnu skóre postaralo. Hned v jeho úvodu nabruslil do palebné pozice Lukáš Tůma a mířil více než dobře. Následné početní výhody na obou stranách více o vítězi dnešního střetnutí nenapověděly, to až ta závěrečná na samém konci základní hrací doby. Verva totiž dokázala zásluhou Ondřeje Postla i ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře rozvlnit síť a slaví tak cenné vítězství.

I zítra se Severočeši představí před svými fanoušky, soupeřem tentokrát bude plzeňská Škoda.