Zápasy - Junioři 16. 12. 2023, Vojtěch Honzík

Junioři vezou cenné body z Olomouce!

Mladí hráči Vervy se dnes představili na ledě Olomouce, odkud si nakonec i díky skvělé úvodní třetině odvážejí všechny body.

45

Branky a nahrávky HC Olomouc: 50:43 Belan (Pastrnek, 4/4)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 01:30 Bednařík (Werner, Soušek, 4/5), 14:55 Postl (Čech, Hora, 5/4), 16:36 Scafari (Postl, Prokeš, 5/5), 34:59 Hora (Tůma, Čech, 5/4), 58:02 Čech (Postl, Scafari, 5/5).

0:4, 1:4, 1:5

Cabák, Gebauer – Axman, Blažek

Frgál (20. Münch) – Šabatka, Smýkal, Compel, Kalman, Panáček, Růžička, Sedláček, Drábek – Havel, Bošek, Šotkovský, Ruda, Šulgan, Tomeček, Pastrnek, Ungr, Neoral, Koudelný, Belan.

Kubík – Soušek, Kladivo, Kubíček, Prokeš, Werner, Hora, Vyhlídal – Scafari, Postl, Tomaník, Tůma, Dohnal, Čech, Peroutka, Horský, Dej, Bednařík, Vishneuski.

Mladí hráči Vervy doposud v nadstavbě pravidelně střídali výhry a porážky, dnes mělo dle tradice přijít vítězství. A černožlutí za ním vykročili hned ve druhé minutě střetnutí. Jakub Bednařík pláchl všem na ledě při vlastním oslabení a zblízka prostřelil Frgála. Náskok hostů navýšil později naopak při vlastní přesilové hře Ondřej Postl, který zleva dorazil do sítě předchozí pokus Čecha. Snovou třetinu brzy na to dovršil Antonín Scafari, který zblízka zakončil souvislý tlak svých barev.

Domácí do prostřední části změnili gólmana a nastoupili aktivně, leč na Kubíka ne a ne najít recept. Nepomohla ani přesilová hra, ve které nepříjemně pálil zblízka Neoral. A tak udeřilo znovu na druhé straně. V přesilové hře oslovil od zadního mantinelu Tůma Matěje Horu, který si potáhl kotouč na střed a zavěsil. Před závěrečnou periodou tak Verva třímala v rukách čtyřgólový náskok.

Ten sice dokázal Jakub Belan ponížit, když doklepl do sítě předchozí pokus Pastrneka, leč na druhé straně následně vypálil Postl a z vrcholu brankoviště puk pod břevno poslal Dominik Čech. Černožlutí tak v nadstavbě zapisují třetí vítězství z pěti duelů a přeskočili v průběžné tabulce svého dnešního soupeře.

V dalším kole se Litvínov znovu představí mimo své mantinely, tentokrát zamíří do Pardubic.