Zápasy - Junioři 02. 09. 2023, Redakce

Dramatická přestřelka s Hradcem, junioři získali bod

Trpkou porážku museli skousnout junioři Litvínova. Ti proti Mountfieldu nepředvedli špatný výkon, v přestřelce museli dotahovat a gólem v čase 59:59 si vynutili prodloužení. V něm ale byli úspěšnější hosté, chemici tak berou "pouze" bod.

Petružálek, Červenka – Štofa, Žídek

Kubík – M. Hora, Zachariáš, Vyhlídal, Prokeš, Bystřický, Soušek, Hocelík – Postl, Vishneuski, Bednařík, Scafari, Ducháček, Maštalířský, Peroutka, Čech, Tůma, Špaček, Dohnal.

Mrázek – Fiala, Černý, Pavič, Hrbek, Havlíček, Pavelka , J. Aschenbrenner – Novotný, Prášek, T. Hora, M. Beneš, Zámečník, Hrdlička, Dommers, V. Aschenbrenner, Matašovský, M. Beneš, Vencl, Jón.

Litvínovští junioři v rámci 4. kola DHL Extraligy juniorů přivítali na vlastním ledě královehradecký Mountfield. Domácí poslal do vedení v osmé minutě Čech. Východočeši ale ještě do první pauzy dokázali otočit vývoj zápasu, když se dvakrát trefil Novotný.

Vyrovnaná hra pokračovala i po první pauze a po pasech Postla a Hory se o vyrovnání postaral Maštalířský. Avšak díky Horově gólu z času 36:08 byla i druhá přestávka ve znamení jednogólového vedení Hradce.

Ve třetí třetině domácí využili přesilovou hru Hocelíkem a znovu bylo vyrovnáno. Sedm a půl minuty před koncem se však v přesilovce radovali i hosté, protože se prosadil Dommers. Dramatický zápas se už blížil k hradecké výhře, avšak v čase 59:59 dokázal dotlačit kotouč za záda brankáře Mountfieldu Mrázka znovu Hocelík.

Prodloužení trvalo dvě minuty a dvacet dva vteřin, další nabídnutou přesilovku využil hostující Beneš a poslal druhý bod do Hradce.