Zápasy 27. 02. 2024, Klub

Chemici na Kladně nevstřelili branku a prohráli

Chemici se v Kladně gólově neprosadili a museli zkousnout trpkou porážku od Rytířů, která znamená ztracené důležité body v boji o postupovou čtyřku. Foto: Rytíři Kladno

• Branky a nahrávky

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 24. Ticháček (Tralmaks, Pytlík), 58. Smoleňák (Tralmaks, Klepiš)

• Průběh zápasu

2:0

• Rozhodčí

Veselý, Pilný – Lhotský, Klouček

• Sestava domácích

Mitens – Slováček, Nemčík, Veber, Martenet, Ticháček, Trojna – Smoleňák, Klepiš, Tralmaks – Strnad, Melka, Procházka – Sideroff, Pytlík, Kusý – Frolík, Jarůšek, Bláha.

• Sestava hostů

Tomek – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Reportáž

Chemici vstoupili do utkání aktivně a již po necelé minutě a půl dostali odměnu v podobě přesilové hry, výhoda ale zůstala nevyužita. V 5. minutě velkou šanci spálili domácí, konkrétně jejich první lajna, a o minutu později ji nerad napodobil Ondřej Kaše. A když zůstalo nepotrestáno ani vyloučení jeho mladšího bratra Davida, rozešly se oba týmy do kabin smírně 0:0.

Druhé vyloučení hostů, tentokrát za příliš hráčů na ledě, bohužel už využito domácími barvami bylo. Jen sedm sekund potřebovali Rytíři, jmenovitě Jiří Ticháček, jehož střela od modré kvůli nepřehledné situaci skončila až v síti. Severočeši bojovali dále o svoji první branku, ale byl to znovu Ondřej Kaše a po něm Baránek, kteří své šance nevyužili.

V poslední části se domácí už nikam netlačili, naopak to pochopitelně byla Cheza, která se ze všech sil snažila minimálně vyrovnat. Ale Mitens v brance Kladna zůstával neomylný a čisté konto uhájil do samotného konce duelu. Pojistku do z další přesilovky pak pro domácí přidal kapitán Smoleňák.

Litvínov tak ztratil důležité body v bitvě o tolik chtěné čtvrté místo.