Zápasy 18. 02. 2024, Klub

Z Třince bez bodu. Verva prohrála 2:5

Žlutočerným barvám se na ledě úřadujících mistrů z Třince nepodařilo navázat na tříbodový večer z Mladé Boleslavi a domů se vrací s prohrou 2:5.

5031

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 23. Nestrašil (M. Růžička, Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (Voženílek, M. Růžička), 44. L. Hudáček (Kurovský)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka)

0:1, 5:1, 5:2

Obadal, Ondráček – Lederer, Rampír

Kacetl – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Polášek – Voženílek, Nestrašil, Růžička – Daňo, Hudáček, Kurovský – Roman, Vrána, Sikora – Dravecký, Čacho, Hrehorčák.

Zajíček – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Vstup do utkání vyšel chemikům na jedničku, od první minuty hýřili aktivitou a byli rychle odměněni. Kristaps Zile po vyhraném v buly v pásmu svou střelu od modré namířil tak přesně, že již ve 2. minutě propálil Kacetla. První třetina prakticky patřila hostujícím barvám a jen díky domácímu gólmanovi skóre nenarůstalo dále. Litvínov své šance nedokázal proměnit, ale jeho herní projev bavil. Po přestávce se ale tento obraz hry změnil. Ještě v 22. minutě spálil tutovku Kaše, aby následně Verva dostala lekci z produktivity. První vyloučení hostů znamenalo vyrovnání Nestrašila.

A Třinec se dostal do sedla zápasu. Ještě do konce dvacetiminutovky přidal další dvě branky, když se nejprve trefil Čacho, aby Nestrašil při druhém dvouminutovém trestu chemiků přidal svůj druhý gól v zápase. Vstup do posledního dějství byl také v režii domácích. Další vyloučení, další branka v hostující kleci, nyní pod ní podepsaný Daňo. Aby toho na Litvínov nebylo málo, o dvě minuty nato znovu inkasoval po gólu Hudáčka. Na začátku 48. minuty vykřesal naději svým druhým gólem v zápase Kristaps Zile, ale i přes nadějné šance v závěru utkání se Vervě nepodařilo navázat na páteční tři body z mladoboleslavského ledu a prohrála v Třinci 2:5.