Zápasy 03. 02. 2023, Kamila Stříteská

Litvínov nestačil na Kladno a zůstává bez bodů

Litvínovští se ve venkovním zápase utkali s Kladnem. Utkání bylo už od začátku v režii domácích. Chemici sice ve třetí třetině snížili gólové manko, ale srovnat se jim už nepodařilo. Z kladenského ledu se svěřenci Karla Mlejnka vrací bez bodového zisku.

3952

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 6. Zikmund (Klepiš), 30. Michnáč (O. Bláha II, Ticháček), 32. Cibulskis (O. Bláha II, Kubík), 57. Indrák (Ticháček), 60. Plekanec

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 54. Estephan (Zdráhal, Jaks), 59. Kudrna

1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2

Jeřábek, Hradil – Ondráček, Špůr

Bow – Sotnieks, Dotchin (A), Cibulskis, Ticháček, Slováček, Babka – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Beran, Filip, Zikmund (A) – Melka, Pytlík, O. Bláha II – Michnáč

Zajíček – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Wesley – Kudrna, Sukeľ (C), Jícha – Abdul, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Havelka – Jurčík, Fronk, Hlava

V první třetině měli více ze hry domácí. Ti sice nabídli Litvínovu v 8. minutě přesilovou hru, ale hosté této nabídky ve svůj prospěch nevyužili. Poté se hra přesunula do obranného pásma chemiků, kde byl Zajíček pod palbou Rytířů, nakonec ale uklidil puk do výstroje po tvrdé střele Bláhy. Ve 14. minutě zkoumali videorozhodčí případnou branku, ale Cibulskis nedokázal propasíroval kotouč za brankovou čáru, a tak se skóre na Kladně neměnilo. O minutu později se nedovoleného zákroku dopustil Sukeľ a domácí se v přesilové hře prosadili. Klepiš poslal křižnou nahrávku na Ladislava Zikmunda, jenž se před odkrytou klecí nemýlil - 1:0.

Úvodní minuty prostřední části patřily chemikům. Dobrou střelu vyslal Patrik Zdráhal, ale Landon Bow se na poslední chvíli vyznamenal kvalitním zákrokem. Ovšem před polovinou zápasu mělo opět více ze hry. Velkou šanci měl Albert Michnáč, který zkusil pálit naslepo, ale jeho pokus zlikvidoval Zajíček. Poté už ale Albert Michnáč na litvínovského brankáře rychlou dorážkou vyzrál - 2:0. O necelé dvě minuty později se radost kladenských zvýšila, když Bláha nabil na Oskarse Cibulskise, který z vrcholu levého kruhu navýšil manko chemiků - 3:0. Po třetí inkasovaném gólu opustil brankoviště Litvínova Šimon Zajíček a příležitost dostal Matej Tomek. Na konci druhé třetiny mohl skórovat do prázdné brány Jiří Fronk, když puk nepříjemně skákal kolem kladenské tyčky.

Litvínovští se ještě v závěrečné dvacetiminutovce pokoušeli překlenout zápas na svou stranu. V 53. minutě měli k dispozici i početní převahu, kterou Verva využila. Patrik Zdráhal přihrál Giorgio Estephanovi na levý kruh a propálil Bowa - 3:1. Poté se do další šance ale pustili domácí, Indrák to zkusil z prostoru mezikruží a ocitl se sám před Tomkem, ale pod tlakem netrefil kladenskou klec. V 57. minutě se Kladnu podařilo znovu odskočit na rozdíl tří branek. Ticháček nahodil puk před brankáře, kam si dobře najel Miroslav Indrák a zasunul kotouč až do branky - 4:1. Chemici ale záhy odpověděli. Andrej Kudrna trefil kotouč do odkryté sítě a překonal klečícího kladenského gólmana - 4:2. Po oddechovém času Litvínova zůstal Matej Tomek na střídačce a Verva se pokoušela prosadit se šesti bruslaři v poli. Kotouč ale uklidil do litvínovské svatyně Tomáš Plekanec a Litvínovští padli 5:2.

Rytíři Kladno

Pavel Skrbek

Po delší době se nám podařil dobrý vstup do utkání. Dobře jsme bruslili a dostali jsme se do vedení 3:0, které se nám povedlo udržet po celý zápas. Byli jsme velice silní v osobních soubojích, dobře jsme bruslili a podařilo se nám ubránit několik oslabení, což bylo poměrně klíčové. Vedení se nám podařilo udržet a vstřelili jsme pět gólů, to se nám nepoštěstilo dlouho. Zápas jsme dovedli k vítěznému konci. Chci poděkovat diváků, že se nejen sešli v hojném počtu, ale vytvořili pro nás velice dobrou kulisu.

David Kočí

Po dobrým zápase proti Českým Budějovicím jsme se nezvládli psychicky dobře připravit na dnešní utkání. Soupeř byl od začátku lepší. Zejména tedy v osobních soubojích, v obranném i útočném pásmu dokázal vyhrávat osobní souboje u mantinelu. Tím pádem se držel na kotouči a zaslouženě vyhrál. Svědčí o tom i první třetina, kdy střely na bránu byly 16 ku 3, což je úplně hrozivé. Soupeř se dokázal lépe připravit na klíčové utkání a hrál play-off hokej. My jsme v sobě dnes neměli play-off nastavení