Konto našeho srdce 30.11.2022
Autor: Libor Weber

Konto našeho srdce HC Verva Litvínov a Nadační fond FK Teplice doplatili lázně pro Nicolase

Nicolas Úbl je i přes nepřízeň osudu usměvavý a společenský devítiletý chlapec. Od narození je vážně nemocný v důsledku špatně vedeného porodu. Nicky trpí hydrocefalem, dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a má problémy se soustředěním. V současné době se zotavuje po úrazu, kdy s ním upadl řidič sanitního vozu na schodišti v plzeňské nemocnici. Řidič nešikovně na Nicolase upadl a zlomil mu jeho doposud zdravou levou nohu. Na konci loňského roku podstoupil mladý bojovník Nicolas již osmou operaci, protože lýtková kost špatně srostla.

Maminka Ivana požádala Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov o pomoc, konkrétně o finanční příspěvek na intezivní rehabilitační pobyt v teplických Kamenných lázních. Zde se Nicolas po operaci začne učit znovu chodit.

Celková rehabilitace stojí 98 700 Kč. Letos v létě zorganizovali Petr Mikeš, František Biro a Martin Půlpán charitativní rockový koncert Metalboří a výtěžek 50 000 Kč převedli na transparentní účet Konta našeho srdce. Do celkové částky nám chybělo ještě doplatit 48 700 Kč. S pomocí přišel náš partnerský fotbalový klub FK Teplice a díky Nadačnímu fondu FK Teplice jsme zbylou částku doplatili na půl. Dva šeky na částku 24 350 Kč předali za Konto našeho srdce HC VERVA Litvínov útočník Pawel Zygmunt, obránce Radim Šalda a Libor Weber. Za Nadační fond FK Teplice předávali obránce Jan Shejbal, vedoucí A týmu a legenda klubu Pavel Verbíř a člen dozorčí rady Nadačního fondu FK Teplice Admir Ljevakovič.

S partnery FK Teplice v tom jedeme spolu!

Fotogalerie

Zápasy - Dorost 30.09.2023

Dorostenci v Táboře řádili, nasázeli mu deset branek

Dorostenci litvínovské Vervy rozstříleli Tábor vysoko 10:2. Hned šestkrát se dokázali trefit ve druhé třetině a u stejného počtu branek byl i nezastavitelný Bednařík.
Více >
Zápasy - Junioři 30.09.2023

Srdnatý výkon na body nestačil. junioři podlehli Spartě

Litvínovská juniorka se statečně rvala na ledě Sparty. S Pražany dokázala držet krok po celý průběh utkání. V závěru Matěj Maštalířský v dramatickém duelu srovnal na 4:4, ale sparťané přispěchali s rychlou reakcí, na kterou chemici nenašli odpověď.
Více >
Zápasy - Dorost 28.09.2023

Dorost uspěl na Kladně, rozhodl povedený start

Litvínovští dorostenci vyhráli na Kladně 3:2 i díky povedenému vstupu do utkání, kdy vedli 2:0. Poté si situaci lehce zkomplikovali, vítězný gól ale v 53. minutě vstřelil Bednařík.
Více >