Zápasy 29. 01. 2023, Kamila Stříteská

Zpátky doma, Litvínov urval dva body s Motorem

V rámci 43. kola se po čtyřzápasové sérii na venkovních stadionech představil Litvínov na domácí půdě s Motorem České Budějovice. Velice důležité utkání byla od samotného začátku vyrovnané. Na branku se čekalo až do třetí třetiny, kdy se prosadil Michal Gut s dopomocí vysoké hole a gól nemohl být uznán. O vítězi utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých dvakrát uspěl Giorgio Estephan.

Sýkora, Šindel – Frodl, Hynek

Zajíček – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Jurčík – Abdul, Estephan, Zdráhal (A) – Havelka, Gut, Hlava – Berka, Danielčák

Hrachovina – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, M. Toman, Doležal – Strnad, Raška I, V. Tomeček

Svěřenci Karla Mlejnka byli v první třetině aktivnějším celkem na ledové ploše. Velkou šanci měl po polovině úvodní dvacetiminutovky Michal Gut, před kterým se odkryl volný prostor v českobudějovické brance. Místo střely ale zvolil nahrávku na Nicolase Hlavu, ale zblízka Hrachovinu nepřekonal. Další šance volající po gólu patřila taktéž chemikům. Tentokrát měl před sebou volnou hostující bránu Radim Šalda, ale trestuhodně poslal kotouč pouze do boční sítě. Vzápětí se na druhé straně ledové plochy zjevil Martin Hanzl, jenž si zpracovat nahrávku na bekhend, posléze nedokázal dostatečně nadzvednout puk a střely se zmocnil Šimon Zajíček.

Motor už ve 21. minutě fauloval a Litvínov si v úvodu druhé třetiny zahrál přesilovou hru. Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Zile, ale dělovka nemířila mezi tři tyče hostů. Tentokrát to byly České Budějovice, které nenechaly Zajíčka vydechnout. Maskovaný muž chemiků musel čelit střeleckým pokusu například Milana Gulaše nebo dělovce od modré čáry v podání Petra Šenkeříka. Ve 35. minutě využil litvínovského zaváhání v rozehrávce Doležal, jenž pálil z pravé strany, ale na brankáře hostí recept nenašel. Ani druhé dějství branku nenabídlo i díky kvalitním výkonům gólmanů na obou stranách kluziště.

Do závěrečné dvacetiminutovky si Motor přenesl aktivitu z prostřední části. Ve 42. minutě ujeli českobudějovičtí do přečíslení dva na jednoho, Hanzl dostal přihrávku a ocitl se sám před Zajíčkem, pokusil se jej překonat bekhendovým blafákem mezi betony, ale nezadařilo se. O pár minut později se Litvínovští už radovali, když se Michalu Gutovi tečoval kotouč do sítě hostů, a však za pomoci vysoké hole a branka nemohla být uznána. Týmům se nedařilo střelecky prosadit. Blízko otevření gólové účtu zápasu byl Roman Vráblík v 57. minutě, když objel litvínovskou klec, ale bekhendové zakončení zpacifikoval Zajíček. Vráblík se ještě dostal k dorážce, ale o tu se domácí brankář taktéž bezchybně postaral. Stoprocentní výkony gólmanů na obou stranách zajistili rozdělené bodového zisku, základní hrací doba nerozhodla o vítězi a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

Úvod prodloužení patřil hostům, kteří několikrát zahrozili, ale Šimon Zajíček se nenechal vystrašit a podržel svůj tým ve hře o bonusový bod. Po šanci domácích ujel do samostatného nájezdu Jakub Vlaský, zkusil blafák, ale litvínovský gólman vystihl jeho záměr a o střelu se postaral. Nakonec ani nastavená hrací doba s menším počtem hráčů na ledové ploše neurčila vítěze utkání, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným litvínovským střelcem se stal Giorgio Estephan, který zařídil chemikům druhý bod.

Sestřih

Karel Mlejnek

První třetina byla z obou stran velmi nervózní. Pomohl tomu také význam utkání pro oba týmy. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec. Díky Šimonu Zajíčkovi a obětování hráčů jsme prostřední část zápasu ustáli. Třetí třetina byla opět nervózní a bylo to o jedné brance. Čekal, že v průběhu šedesáti minut na jedné straně gól padne. Nestalo se tak. Vzali jsme si druhý bod za nájezdy, za který jsme rádi. V konečné tabulce se bude počítat každý bod.

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

David Čermák

Zápas byl dlouho 0:0 a bylo asi jasné, že rozhodne jeden gól. Šance i ty vyložené byly na obou stranách. Mrzí nás druhá třetina, kdy jsme si vytvořili hodně šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Litvínov proměnil dvě penalty a my jen jednu.