Zápasy 24. 02. 2023, Kamila Stříteská

Litvínov se z Mladé Boleslavi vrací se třemi body

Páteční duel na ledě Mladé Boleslavi Litvínovští zvládli hned v úvodu. Skóre zápasu otevřel Patrik Zdráhal, ale vedení vydrželo Vervě pouze dvě minuty. Ve 12. minutě si bruslaři vzali trenérskou výzvu po gólu Jindřicha Abdula, ale branka byla nakonec uznána. V dalších třetinách se diváci gólu nedočkali a Litvínov zvítězil na ledě Mladé Boleslavi 2:1.

3457

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 9. Šmerha (Šťastný, Pláněk)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 7. Zdráhal (Jaks, Sukeľ), 12. Abdul

0:1, 1:1, 2:1

Hribik, Sýkora – Zíka, Klouček

F. Novotný – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Pláněk (A), Štich, R. Jeřábek – Malát, O. Roman, Lantoši – Söderlund, Bičevskis, J. Stránský (C) – Šmerha, O. Najman (A), Šťastný – Lunter, Dvořáček, Závora – Přibyl

M. Tomek – Zile, Strejček, Freibergs, D. Zeman, Demel (A), Jaks, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Fronk, Straka, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Úvodní třetina přinesla branky na obou stranách. Gólový účet zápasu otevřel v 7. minutě Litvínov, který využil přesilovou hru. Jaks nabídl kotouč do slotu Patriku Zdráhalovi, který prudkou střelou poslal puk do odkryté levé části mladoboleslavské branky - 0:1. O dvě minuty později bylo ale v Mladé Boleslavi vyrovnáno. Tomáš Šmerha se napřáhl na levém kruhu a dělovkou k tyči propálil hostujícího brankáře - 1:1. Následovala pasáž, ve které byl Tomek pod palbou mladoboleslavských hráčů, ale všem úspěšně odolal. V čase 11:11 z předbrankového prostoru poslal Vervu do vedení Jindřich Abdul, který svou střelu od modré schoval přes několik hráčů. Trenér domácího celku si vzal trenérskou výzvu, se kterou ale neuspěl a bruslaři inkasovali dvouminutový trest za zdržování hry. V oslabení vyjel do útoku Jan Stránský, ale litvínovského gólmana nepřekonal. Verva tak těsně vedení ubránila do konce prvního dějství.

Ve druhé části měla optickou převahu Mladá Boleslav, srovnat gólové manko se jí však nepodařilo. Bruslaři měli na začátku druhé třetiny k dispozici početní převahu, v ní sice několikrát ohrozili litvínovskou klec, ale Tomka nepřekonali. Ve 26. minutě se uvolnil Patrik Zdráhal a vyrazil na Filipa Novotného, jemuž tvrdou střelou vyprášil výstroj. Po polovině utkání zahrozil Giorgio Estephan dorážkou, ale brankář Mladé Boleslavi neposedný kotouč zkrotil. V závěru se po Lintuniemově chybě dostal dopředu Šimon Stránský a Patrikem Zdráhalem, jejich akce však však brankou neskončila. Po čtyřiceti minutách hry bylo nadále skóre 1:2 pro Litvínov.

Brzy po třetím úvodním vhazování využil chyby v mladoboleslavské obraně Hlava a tvrdou ránou prověřil pozornost Filipa Novotného. Na druhé straně se snažil využít početní převahu Roman, ale litvínovský brankář měl betony sražené k sobě. Ve 45. minutě znovu zkoušel štěstí Nicolas Hlava, který objel s kotoučem branku, ale nenašel prostor pro zakončení k levé tyči. O pět minut později byl ve velké šanci Zdráhal po nabídce od Stránského, ale nepodařilo se mu usměrnit puk ideálně. Posléze se domácí obrana znovu provinila velkou chybou a vznikla tak akce Jurčíka, kterou Filip Novotný zachránil perfektním zákrokem. Vzápětí zahrozil na druhé straně Pláněk z pravého kruhu, ale na Mateje Tomka si nepřišel. V poslední minutě se bruslaři pokoušeli prosadit se šesti hráči v poli. Powerplay ale domácí nevyužili a tři body si chemici odvezli na sever Čech.

Sestřih

BK Mladá Boleslav

Jiří Kalous

Dlouhodobě se nám nedaří využívat přesilovky a získávat tak výhodu ve skórování. Je to znovu o těch vyložených šancích, které jsme si vytvořili, ale zase jsme je neproměnili. Musíme pokračovat dál a věřit tomu, že ta práce, kterou děláme, nám přinese dobré výsledky.

Karel Mlejnek

My jsme měli všechny vstupy do třetin stejné. Pokud se nemýlím, tak jsme hned ve druhých minutách byli vyloučení. Podle toho a výsledku se dá říct, že rozhodovaly speciální týmy, kde to bylo využití 1:0 pro nás, ve hře 5 na 5 to pak bylo 1:1. Soupeř si samozřejmě vytvořil nebezpečné příležitosti a byly tam i situace, kdy nás domácí drželi dlouhou dobu v obranném pásmu. I z pozice nejhoršího týmu ligy na venkovních kluzištích dnes na naší straně bylo vidět srdce a obětavost. To byl druhý faktor, který společně s hrou speciálních týmů rozhodl utkání.