Zápasy 27. 01. 2023, Kamila Stříteská

Litvínov doplatil na nedisciplinovanost a padl s Libercem

Série čtyř venkovních zápasů je u konce. Litvínovští se nakonec utkali s libereckými Tygry. Už v první třetině si domácí vytvořili náskok, který se chemikům těžko doháněl. Jediným litvínovským střelcem se stal Andrej Kudrna. Mlejnkova družina zvládla dvě ze čtyř venkovních klání.

5613

Branky a nahrávky Bílí Tygři Liberec: 6. Flynn (A. Najman, Frolík), 20. Derner (Flynn), 34. Rychlovský (Ordoš, Kolmann), 45. Šír (Jelínek, Rychlovský), 57. Jelínek

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 39. Kudrna (Zile, Freibergs)

1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1

Hradil, Sýkora – Zíka, Klouček

Kváča – Nedomlel, Balinskis, Melancon, Ivan, Štibingr, Derner (A), Kolmann – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) – Flynn, A. Najman, Frolík – Rychlovský, Jelínek (C), Ordoš – Šír, Vlach

Zajíček – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Zdráhal (A) – Abdul, Estephan, Hlava – Danielčák, Gut, Berka – Havelka, Jurčík

Litvínovští se už v 5. minutě provinili podrážením a početní převahu domácí proměnili. Oscar Flynn se napřáhl na pravém kruhu a překonal Zajíčka v brance hostů - 1:0. Brzy se Tygři mohli dostat do dvoubrankového vedení, když Faško-Rudáš pronikl do pásma z levé strany a poslal puk na svého spoluhráče před bránou Litvínova, ale obrana hostů zamezila dalšímu inkasování. V polovině první třetiny usedl na lavici hříchů Jelínek. Tygři ale předvedli dobrou obranou práci a chemiky téměř k ničemu nepustili. Aktivnější Liberec poté zastavil výborný zákrok Zajíčka, jenž zneškodnil Frolíkův pokus z předbrankového prostoru. V poslední minutě domácí zvýšili skóre, když litvínovský gólman vyrazil střelu na Lukáše Dernera, který propálil brankáře chemiků mezi betony - 2:0.

Úvod prostřední části se nesl v duchu trestů, ani jeden z týmů se však střelecky neprosadil, ani si nevytvořil větší šanci. Posléze se však opět převedli Liberečtí. Recept na Šimona Zajíčka nakonec našel Jakub Rychlovský, jenž propálil gólmana chemiků nad rukavici a poslal Tygry do tříbrankového vedení - 3:0. Před koncem druhé třetiny odešel zpytovat svědomí Michal Birnen a Litvínov měl čtyřminutovou přesilovou hru. Kombinace skončila na levém kruhu, kde stál kanonýr Andrej Kudrna a zamířil přesně do liberecké sítě, čímž vrátil Vervu do zápasu - 3:1. Skóre ještě mohl snížit Freibergs, který se napřáhl na pravém kruhu a těsně minul Kváčovu klec.

I závěrečná dvacetiminutovka začala vyloučením, Matúš Sukeľ oslabil tým za držení protihráče. Po přihrávce zpoza klece se o gól postaral Jan Šír, který poslal puk do Zajíčkova protipohybu a vrátil Liberci tříbrankové vedení - 4:1. Jānis Jaks měl na hokejce snížení, když se utrhl proti Kváčovi, recept na domácí brankáře ale nenašel. Více šancí měli Tygři, což prokázal znovu Flynn, jenž zůstal zcela osamocen před litvínovskou bránou, ale v rozhodující chvíli promáchl. Nedisciplinovanost chemiků v zápase pokračovala, Jelínek byl faulován při zakončení, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal sám Petr Jelínek, jenž se v koncovce nemýlil - 5:1. Na konci se ještě Litvínovští pokoušeli zahrozit, ale skóre se už do sirény nezměnilo.

Sestřih

Bílí Tygři Liberec

Patrik Augusta

Velmi se nám povedl začátek, odskočení na 2:0 bylo velice důležité. Třetí gól zápas rozhodl. Litvínov na nás sice ve druhé třetině vletěl a snažil se nám dostat do hlav, ale my jsme se nenechali rozhodit a v závěrečné dvacetiminutovce jsme utkání s klidem doveli do vítězného konce.

Karel Mlejnek

Není to výmluva, ale odehráli jsme už čtvrté venkovní utkání v řadě. Zápas jsme si prohráli první třetinou, ve které jsme nic nezmohli. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:1 s tím, že musíme co nejrychleji vstřelit kontaktní branku. To se bohužel nestalo.