Zápasy 07.09.2023
Autor: Kamila Stříteská Ströer

Litvínov v prodloužení nestačil na Energii

Reportáž

Foto Ohlasy Reportáž
Litvínovští hokejisté se v posledním zápase letošní přípravy utkali s Karlovými Vary. V první třetině si vytvořili dvoubrankový náskok, který ztratili až ve třetí části, kdy se energetikům podařilo vyrovnat. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém si domácí zařídili osmou výhru v letošní přípravě. Do svého premiérového utkání nastoupil Liam Kirk, který je nově hráčem litvínovského A-týmu.
7.9.2023
KV Arena
3:2pr.
0:2, 0:0, 2:0 - 3:2

Karlovy Vary

Frodl – Havlín, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), Mikyska, Stříteský – Hladonik, Černoch (C), Beránek – Procházka, Gríger, Kružík – Redlich, Jiskra, Kofroň – Koffer, Přikryl, Huttula

Litvínov

Tomek – Demel (A), Zeman, Strejček, Jaks, Czuczman, Baránek, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Koblasa – Abdul, Gut, Kaše (A) – Válek, Jurčík, Hlava – Havelka, Zygmunt, Kirk

Branky a nahrávky

43. Černoch (Hladonik), 52. Beránek (Kružík, Černoch), 65. Černoch (Hladonik, Kružík)
12. Hlava (Jaks), 19. Baránek (Koblasa, Hlava)

Statistiky

Rozhodčí:
Pražák, Květoň – Malý, Brejcha
Vyloučení:

7:9

Využití:

1:1

V oslabení:

0:0

Diváci:

1097

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

0:1, 0:2, 1:2, 2:2

V generálce před extraligou se zpočátku dařilo více domácím, kteří byli opticky aktivnější, ovšem jejich aktivita jim nepřinesla gólovou radost. K dispozici měla Energie také přesilovou hru, kterou Verva s přehledem ubránila. Když se pak ve 12. minutě usadil na lavici hříchů Pulpán, Nicolas Hlava potřeboval pouze šest vteřin, aby tečoval střelu Jakse od modré čáry za Frodlova záda - 0:1. O těsně vedení mohli chemici brzy přijít, když nabídli početní převahu Karlovým Varům. Ty se však nabídky na srovnání skóre nezhostily zrovna ideálně. Vteřinu před koncem úvodní dvacetiminutovky se při hře čtyři na čtyři napřáhl od modré čáry Marek Baránek a střelou k tyči poslala Vervu do dvoubrankového vedení - 0:2.

Do prostředního dějství nastoupil Litvínov s menší změnou v útočných řadách. Novou akvizicí Vervy je Liam Kirk, jenž se od druhé části podílel na dobývání Krušnohoří. Energie se snažila překvapit Mateje Tomka, ale správný recept se jí nedařilo najít. Ve 35. minutě dokonce Ondřej Procházka unikl, ale v koncovce si na litvínovského brankáře nepřišel. Verva si vedení pohlídala a před třetí třetinou byla ve větší pohodě. 

Ve 43. minutě scházel energetikům pouze gól k vyrovnání skóre, když se podél levého mantinelu rozjel Jiří Černoch a střelou mezi tyč a Mateje Tomka uspěl - 1:2. Karlovarským se po vstřeleném gólu vlila nová energie do žil a velice aktivně se snažili smazat gólové manko. Úsilí se Karlovým Varům vyplatilo v přesilové hře, kdy Ondřej Beránek pohotově tečoval střelu Kružíka do litvínovské svatyně - 2:2. 

V nastaveném prodloužení Energie využila početní převahu hru a Jiří Černoch zařídil osmou výhru domácích. 

Ohlasy

Karlovy Vary
Trenér: Václav Eismann

Myslím si, že celková výhra je pro nás povzbuzující vzhledem k průběhu utkání. Ukázalo se nám spoustu rezerva, zejména co se mentálního nastavení směrem k zápasu, jelikož v první třetině jsme byli nespokojení se způsobem naší hry. Chyběla nám větší intenzita a soubojovost a také to obyčejné úsilí s vášní. Od druhé třetiny se to zlepšilo a postupně jsme se dostávali do zápasu. Jsme rádi, že se nám utkání podařilo dotáhnout do vítězného konce a myslím si, že je to důležitě i pro sebevědomí hráčů. Zápas byl zrcadlem toho, jak můžeme vypadat, když naše hra nebude mít potřebné parametry a mentální nastavení, ale také naopak čeho jsme schopni, pokud jdeme správným směrem.

Litvínov
Trenér: Karel Mlejnek

 Byl to takový klasický zápas. Poslední přípravné utkání před ligou a troufám si říct, že jsme dvě třetiny soupeře k ničemu nepustili. Soupeř pak trochu zvýšil obrátky a smolným gólem se dostal do hry. Následně měl dvě přesilové hry. Všehovšudy to bylo vyrovnané utkání.

Fotogalerie

7.kolo
6:4
(3:1, 2:1, 1:2)
8.kolo
6.10.
pátek, 17:30
Statistiky
Brankáři
Související články
Zápasy 07.09.2023

Litvínov v prodloužení nestačil na Energii

Zápasy - Dorost 30.09.2023

Dorostenci v Táboře řádili, nasázeli mu deset branek

Dorostenci litvínovské Vervy rozstříleli Tábor vysoko 10:2. Hned šestkrát se dokázali trefit ve druhé třetině a u stejného počtu branek byl i nezastavitelný Bednařík.
Více >
Zápasy - Junioři 30.09.2023

Srdnatý výkon na body nestačil. junioři podlehli Spartě

Litvínovská juniorka se statečně rvala na ledě Sparty. S Pražany dokázala držet krok po celý průběh utkání. V závěru Matěj Maštalířský v dramatickém duelu srovnal na 4:4, ale sparťané přispěchali s rychlou reakcí, na kterou chemici nenašli odpověď.
Více >
Zápasy - Dorost 28.09.2023

Dorost uspěl na Kladně, rozhodl povedený start

Litvínovští dorostenci vyhráli na Kladně 3:2 i díky povedenému vstupu do utkání, kdy vedli 2:0. Poté si situaci lehce zkomplikovali, vítězný gól ale v 53. minutě vstřelil Bednařík.
Více >