Zápasy - Junioři 21.11.2022
Autor: Věra Procházková, foto: Helena Hegeďová

Dva body z Brna! Junioři udolali Kometu v nájezdech

Reportáž

Foto Reportáž
B r n o - Zprvu se více dařilo Litvínovu, po první třetině odjížděl do kabin s vedením 0:1. Na začátku druhé třetiny přidal ještě jeden gól. V polovině zápasu se do tlaku dostali domácí, kteří stav snížili a ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat. V základní hrací době ani v prodloužení se o vítězi nerozhodlo, a tak zápas přešel k nájezdům. Při nájezdech se podařilo skórovat jen hostujícím chemikům, zápas tedy nakonec vyhráli.
24. kolo, 21.11.2022
Brno, Winning Group Arena
2:3sn
0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 0:1

Brno

Kavan (Maleček) – Řehák, Fajmon, Eich, D. Svoboda, Ulbricht, Němec – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Cakl, Masař, Bělohlav, Harmim, Nesvadba, Boltvan, Horváth, Horký, Linka.

Litvínov

Klika (Čermák) – Dudáček, Vyhlídal, Werner, Hocelík, Janda, Bystřický, Hynek – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Maštalířský, Vopat, Čech, Bednařík, Špaček, Skuhrovec, T. Svoboda.

Branky a nahrávky

33. Masař (Horváth), 47. Rakus (Němec)
9. Maštalířský (Danielčák, Slavík), 22. Bendařík (Postl, Svoboda), rozh. náj. Svoboda

Statistiky

Rozhodčí:
Vrba, Grygera – Komínek, Smetková
Vyloučení:

2:2

Využití:

0:0

V oslabení:

0:0

Diváci:

78

Střely na bránu:

39:46

Průběh zápasu:

0:2, 2:2, 2:3

Úvodní třetina byla v režii Litvínova, chemici naskočili led ve svižném tempu. Již od začátku zápasu nedali domácím moc šancí a jeden za druhým zkoušel své štěstí při střelbě na branku. Po přihrávce Slavíka a pokusu Danielčáka zakončil akci střelou Matěj Maštalířský, který tak dostal litvínovský celek do vedení - 0:1. K zajímavé šanci se dostal Ekrt, jenž si pohrál s brněnskou obranou a svižně vystřelil. Jeho ránu ale domácí gólman ramenem vyrazil. Ve druhé polovině třetiny byl za podražení vyloučen Vopat. Do větší střelecké akce se ale Brno nedostalo, naopak se v oslabení ke střele odhodlal Postl, jehož ránu Kavan vychytal.

Druhá třetina byla otevřena rychlým gólem Jakuba Bednaříka, který s asistencí Postla a Svobody dobře mířenou střelou trefil roh brněnské branky - 0:2. Po deseti minutách se na tento gól dostalo odpovědi. Skóre snížil Jakub Masař, který po přihrávce zvedl puk přímo lapačku hostujícího Kliky - 1:2. Tato trefa domácí nabudila, a tak od modré čáry vystřelil Eich. Klika se nedal a puk před sebe vyrazil, k dorážce se dostal ještě Zembol, ale ani tomu se nepodařilo puk do brány dostat.

Do třetí třetiny kometa nastoupila razantně, usadila se v útočném pásmu a nenechala se obrat o žádnou střeleckou šanci. Klika měl plné ruce práce, ale podařilo se mu všechny rány vykrýt. Až do 46. minuty, kdy se k samostatnému úniku dostal Robin Rakus a parádní kličkou poslal puk do Klikovy sítě - 2:2. Pár minut před koncem základní části byl stav byl vyrovnán, brankáři byli od této chvíle v nejvyšší pohotovosti. Tlak obou týmů byl silný, předvedli ještě několik zajímavých akcí, ale nikomu z hráčů se nevedlo zakončit, ani jeden z brankářů nechtěl vidět puk za čárou. Vyrovnaný stav na konci zápasu značí jediné = bude se prodlužovat.

Jelikož byl na konci třetí třetiny ještě za podražení vyloučen Boltvan, Litvínov začal prodloužení přesilovkou. Aby svoje šance zvýšil, odvolal i brankáře Kliku. Boj v útočném pásmu gól nepřinesl, ale Kavan musel odolávat hned dvěma obtížným zákrokům. Do konce pětiminutovky se k útoku žádný hráč nedostal, a tak si týmy poměřily síly při nájezdech. Ve druhé a třetí sérii se prosadili Svoboda a Čech, čímž připsali výhru Litvínovu. 

56.kolo
2:7
(0:1, 1:2, 1:4)
Statistiky
Brankáři
Tabulka
P klub Z B
1. HC Oceláři Třinec 52 99
2. HC Vítkovice Ridera 52 99
3. HC Energie Karlovy Vary 52 97
4. HC Škoda Plzeň 52 93
5. BK Mladá Boleslav 52 92
6. HC Sparta Praha 52 88
7. HC Dukla Jihlava 52 81
8. HC Dynamo Pardubice 52 75
9. HC Kometa Brno 52 68
10. PSG Berani Zlín 52 67
11. HC Litvínov 52 65
12. Bílí Tygři Liberec 52 63
13. Mountfield HK 52 62
14. HC Olomouc 52 43
Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 15.03.2023

Konto našeho srdce podpořilo lyžařský výcvik dětí z dětského domova

Společně s Martinem Blažkem jsme pořídili skipasy pro skupinu dětí z dětského domova.
Více >
Zápasy - Junioři 14.12.2022

Junioři si z Moravy žádné body nevezou, proti Olomouci padli 4:3

Zápas s posledním týmem tabulky vítězství nepřinesl. První třetina zápasu byla pouze zahřívací. Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy se Olomouci podařilo nahnat náskok 3 branek. Ovšem ne na dlouho. Dva góly padly i ze strany hostů, kdy se podařilo skórovat Hocelíkovi s Bednaříkem. Ve třetí třetině dokonce Litvínov stav vyrovnal. V poslední...
Více >
Zápasy - Junioři 10.12.2022

Junioři dnes prohráli s Pardubicemi

Litvínovským juniorům dnes nepřálo štěstí. Pardubicím se podařilo nad domácími zvítězit 1:5. Odváží si tedy z Litvínova cennou výhru.
Více >