Zápasy 29. 09. 2012, Lucie Lobo

Junioři: ze Sparty dva body!

Litvínov vybojoval vítězství až po samostatných nájezdech. Ještě po druhé třetině však černožlutí prohrávali 2:3. Na začátku třetí třetiny navíc hosté navýšili své vedení. Strejčkova střela po ledě k pravé tyči však skončila v brance a tak se Litvínov opět vrátil do hry. Až v 57. minutě srovnal stav utkání Smolka střelou mezi betony. Ten také rozhodl utkání v samostatných nájezdech.

8. kolo, 29.09.2012
logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha HC VERVA Litvínov
4 5sn

1:2, 2:0, 1:2

Bílek - Bílek D., Skřivánek, Březina, Veselý, Arnošt, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Brzobohatý, Eis, Preševa, Matějček, Hampl, Procházka.

Horák - Cvrk, Svoboda, Jurčík, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Kasal, Řehoř, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Zavřel, Mical, Švarc, Smolka.

První třetina utkání juniorů proti Litvínovu započla aktivní hrou hostů, kteří k začátku střetnutí přistoupili lépe. Litvínovští se lépe pohybovali a snáz dostávali do šancí. Byli za to také po právu odměněni, úvodní gól zápasu vstřelil Jaroslav Průša, jenž překonal Bílka střelou pod víko z úhlu. Holešovičtí ale zaktivněli a naskytlo se jim po zlepšené hře několik možností hrát přesilovou hru. Výsledkem náporu domácích hráčů bylo srovnání skóre, a to z hole Aleše Bodnára, jenž se prosadil dorážkou na brankovišti po povedeně zahrané přesilové hře.

Hra se srovnala, k vidění byla kvalitní podívaná z obou stran. Šťastnější byli ale v závěru třetiny hosté z Litvínova, kteří Spartě vstřelili gól do šatny. Od modré čáry nahozený puk tečoval za záda maskovaného muže Sparty Pavel Smolka. Chemici tak odcházeli k první přestávce o branku spokojenější.

Druhá perioda se nesla ve vyrovnaném a bojovném duchu, nikdo nechtěl udělat chybu. Oba soupeři si v úvodní třetině byli rovni, to samé platilo i ve druhé části. Byli to ale sparťané, kdo se dokázal prosadit. Konkrétně na 2:2 dokázal srovnat Patrick Brzobohatý, jehož střela sotva doklouzala za brankovou čáru. Jelikož se tak ale skutečně stalo, stav byl srovnaný.

Holešovické hokejisty branka povzbudila a hráči s „S“ na prsou pomalu ale jistě přebírali iniciativu na své hole. Výsledek se dostavil brzy, na 3:2 dokázal stylem „na Plekance“ otočit Luděk Škop, který se po nepřehledné situaci dokázal s pukem na holi obtočit za brankou a z otočky poslat puk do branky. Zbytek třetiny patřil spíše domácím, kteří výrazně zlepšili hru.

Závěrečnou třetinu načal svým krásným gólem Martin Procházka, který překrásně trefil o pravou tyč. O pouhých 63 vteřin později udeřili ale hosté, to když Jan Strejček zakončil povedenou akci hostů do protipohybu maskovaného muže Sparty. Zápas se chýlil ke svému konci, domácí se snažili především neinkasovat, to se jim ale nepovedlo. Gól těsně před koncem třetí třetiny vstřelil Pavel Smolka, jenž svou ránu umístil mezi betony brankáře s „S“ na prsou.

Jelikož se nerozhodlo ani v prodloužení, které mimochodem nabídlo velmi ofenzivní podívanou z obou stran, musely přijít na řadu až samostatné nájezdy. V nich dal rozhodující branku Pavel Smolka, který tak patřil k nejlepším mužům utkání.

HC Sparta Praha

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): Dnešní prohra je velkou škodou, nedokázali jsme udržet vedení 4:2. Dělali jsme chyby v obraně, nájezdy jsou hop nebo trop. Zápas jsme měli dobře rozehraný, příště musíme v závěru být více klidní.

Radek Mrázek (HC Verva Litvínov): Myslím, že jsme si dnešní utkání zbytečně komplikovali, v závěru kluci ale zabrali. Podali jsme ale dobrý taktický výkon a body jsme si dnes zasloužili.