Pětaosmdesát střel vyslali litvínovští hráči na pardubické gólmany v předchozích dvou vzájemných zápasech této sezóny. A to počítáme jenom ty, co mířily na branku.
Ani jedna se ale neujala (0:1sn, 0:5).
Protrhnou žlutočerní v pátek smůlu? Naposledy nastoupili bez zraněných útočníků Jurčíka a Černého, utkání pro zranění nedohrál Vandas.

Dynamo Pardubice se většinu sezóny pohybuje v tabulce v blízkém sousedství Vervy. Do nového roku vstupovalo se ziskem jediného bodu navíc.

Středeční kolo tento rozdíl zvýšilo, neboť Východočeši zdolali doma Olomouc 3:1 a Litvínov prohrál 4:5 v Jihlavě.

Kouč Miloš Holaň spoléhal v poslední dlouhé sérii zápasů na gólmana Kacetla. Jeho svěřenci venku naposledy naplno bodovali před třemi měsíci, 3. října.

HCVL čeká na plný domácí úspěch od 19. listopadu, kdy porazil Jihlavu 3:0. Tedy už více než jednu čtvrtinu základní části, protože ve středu hrál v Jihlavě odvetu.

V první třetině otočil skóre a vedl 2:1. Úsek zápasu v rozmezí 6. – 51. minuty ale prohrál 1:4 a ztrátu už ani přes zlepšený závěr nedohnal. Po pátém gólu vystřídal brankáře Michaela Petráska Pavel Kantor, který ve zbytku utkání neinkasoval.
-----------------------------------------------------------
Po pátečním zápase 37. kola zamíří Verva k nedělnímu duelu do Vítkovic.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

HC Dukla Jihlava - HC VERVA Litvínov5:4 (3:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Stříteský, 12. Stříteský (Bryhnisveen, Anděl), 17. Skořepa (Hamill, Kubalík), 34. Kubalík (Hamill, Skořepa), 36. Hlinka (Kajínek, Žálčík) – 4. Hübl (Lukeš), 5. Matoušek (Hunkes, Kubát), 32. Vandas (Válek), 52. Hübl (Lukeš) Rozhodčí: Hradil a Mrkva Vyloučení: 4:6 Využití: 2:1 Oslabení: 0:0 Zásahy: Volden 19 – Petrásek 20, Kantor 6 Diváci: 3575

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7:04 Vondráček (Wishart, Treille; 4/5), 26:39 P. Sýkora (Rolinek, Marosz; 5/5), 58:16 Mojžíš (5/6) – 31:55 Strapáč (Eberle; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4 (2:2, 0:1, 2:1). Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6155. Střely na branku: 26:38 (7:14, 11:13, 8:11). Srážky: 9:6. Vhazování: 26:36. Blokované střely: 14:13. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Jan Jaroměřský.