Zápas odstartovali lépe ústečtí hokejisté, kteří měli více příležitostí ke skórování. Jednu takovou využil v 11. minutě Hendrych, jemuž nahrával Šustík. Litvínov si chtěl připsat další body do tabulky, a tak zvýšil obrátky. V první třetině se už neprosadil a do šaten šli za mírného vedení domácí. Také druhé dvacetiminutovce předcházela pasáž plná tuhého boje.

Nezáživné intermezzo přerušil černožlutý Suchánek, který vyrovnal šance. Remíza platila pouze pár vteřin. Šustík využil nahrávky Hujové a s klidem překonal brankáře Litvínova. V závěrečné třetině přidal další ústecký zásah Pospíšil, znovu se u gólu nachomýtl Šustík, který si připsal asistenci. Hosté kosmeticky upravili skóre pomocí Leitnera.

O týden později přivítali černožlutí na svém ledě PZ Kladno. To platí spíš za otloukánka soutěže a nachází se na poslední příčce. Roli favorita domácí zvládli. Severočechy poslal do vedení Havlík, jemuž asistoval Petružálek. Nahrávač se poté proměnil ve střelce, když na konci úvodní třetiny zařídil už dvoubrankové vedení.

O vítězství se rozhodlo už ve druhé třetině, Petružálek vybídl ke skórování Čermáka. Litvínovský útočník neváhal. Na branky byla nejvíce bohatá závěrečná dvacetiminutovka. Tu otevřel svou dělovkou Srbecký, odpovědí mu byl Přibylův gól. Litvínov ale drama nepřipustil a třemi brankami pečetil výhru. Dva zářezy si připsal Voženílek. Na konečných 7:2 pro Litvínov upravil kladenský Přibyl.

13. kolo

Slovan Ústí nad Labem – HC Litvínov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Hendrych (Šustík), 29. Šustík (Hujová), 45. Pospíšil (Šustík, Hendrych) - 29. Suchánek (Zíma), 47. Leitner (Prejza)

Slovan Ústí nad Labem: Mařík (Karala) - Šilhavý, Konopásek, Vaněk, Hujová - Šafařovský, Šustík, Čaloun, Hendrych, Císařovský, Pospíšil, Kváš

HC Litvínov: Trejbal (Hauptvogel) - Havlík, Fišer, Zíma, Trachta, Sýkora, Handlíř, Halada - Leitner, Prejza, Srbecký, Voženílek, Suchánek, Vladař, Efler, Čermák

14. kolo

HC Litvínov - Pracovní zálohy Kladno 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 14. Havlík (Petružálek), 17. Petružálek (Čermák), 26. Čermák (Petružálek), 41. Srbecký (Voženílek), 45. Voženílek (Srbecký), 47. Voženílek (Sýkora), 48. Čermák (Petružálek, Fišer) - 43. Přibyl (Bušina), 48. Přibyl

HC Litvínov: Trejbal (40. Hauptvogel) - Havlík, Fišer, Zíma, Trachta, Sýkora, Handlíř, Halada - Leitner, Srbecký, Voženílek, Petružálek, Suchánek, Efler, Čermák

Pracovní zálohy Kladno: Dušánek (40. Pospíšil) - Sobota, Froněk, Hanáček, Přibyl - Kadrle, Pavlis, Trojna, Bušina, Philipp, Javůrek, Frolík