Proti Středočechům se měnilo skóre až po půl hodině hry. Brance Jindřicha Kokyho předcházelo litvínovské vyloučení, ale to Severočechy nezastavilo ve skórování. Rytíři dokázali srovnat krok během dvou minut. Ze vstřelené branky se radoval Maulis. Svého spoluhráče napodobil o pár vteřin později Vaněk a Kladno rázem vedlo.

Užuž to vypadalo, že zápas skončí fotbalovým výsledkem, ale proti byl Hausner. Kladenský obránce po individuální akci překonal brankáře hostů. Černožlutí v závěru opět faulovali, a tak museli hrát oslabení. Nevýhodu využil znovu Koky, který se minutu před koncem prosadil a kosmeticky upravil skóre na 3:2 pro domácí.

V devátém kole narazil Litvínov na Karlovy Vary, ty aktuálně okupují čtvrtou příčku. Energetici do utkání vlétli s velkou vervou. Po třech minutách slavil branku Nosek, v půlce úvodní třetiny přidal gól Poizl s Hruškou. Nula se nelíbila Petružálkovi, který svým zásahem uzavřel skóre první dvacetiminutovky na 1:3.

Duo Poizl - Hruška promluvilo do osudu druhé části hry. Oba zvedali ruce nad hlavu po samostatných akcích. Dvě minuty před koncem se o slovo přihlásil znovu Litvínov, Koky ke své asistenci přidal také branku. Stav byl před třetím dějstvím celkem jednoznačný, a tak se nečekalo velké drama. Hosté během první minuty vstřelili další dvě branky.

Domácí se pokusili klást odpor, což v reálu znamenalo, že se jednou za čas připomněli gólem. Podobně jako ve 42. minutě Prejza. Odpovědí mu ale byly další dva karlovarské zářezy. Závěr zápasu přinesl dva hattricky, první si připsal Hruška. Druhý měl na svědomí Koky, jenž ve třetí třetině zaznamenal dvě branky a uzavřel na končeních 5:10.

10. kolo

Rytíři Kladno - HC Litvínov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Maulis (Dick, Hausner), 33. Vaněk (Pellant), 56. Hausner - 31. Koky (Trachta), 59. Koky

Rytíři Kladno: Tuláček - Krása, Hausner, Borkovec, Šilhavý - Kubalík, Vaněk, Háž, Hlavsa, Maulis, Sixta, Burger, Znamenáček, Černohorský, Pellant, Dick

HC Litvínov: Trejbal - Příhoda, Zíma, Trachta, Sýkora, Handlíř, Halada - Leitner, Koky, Prejza, Srbecký, Voženílek, Petružálek, Suchánek, Efler, Čermák

9. kolo

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:10 (1:3, 1:2, 3:5)

Branky a nahrávky: 13. Petružálek (Koky), 39. Koky, 42. Prejza (Koky, Petružálek), 44. Koky (Petružálek), 56. Koky (Zíma) - 3. Nosek (Pačíska), 11. Poizl (Mikeš), 13. Hruška, 30. Poizl, 31. Hruška, 41. Malý (Poizl), 42. Mikeš (Hruška, Poizl), 43. Malý (Ostalskiy), 43. Mikeš (Poizl), 53. Hruška (Poizl)

HC Litvínov: Trejbal (40. Hauptvogel) - Příhoda, Fišer, Zíma, Trachta, Sýkora, Handlíř, Halada - Leitner, Koky, Prejza, Srbecký, Petružálek, Suchánek, Efler, Čermák

HC Energie Karlovy Vary: Riedlová (30. Kříž) - Heller, Fišer, Malý, Velinská, Šalamoun - Naď, Mikeš, Roštejnský, Pačíska, Hruška, Poizl, Nosek, Ostalskiy, Keprta