Preview A-tým 16.09.2023
Autor: Vladislav Kollert

Premiéra před domácím publikem. Na sever Čech dorazí Plzeň

Litvínov čeká druhé utkání letošní sezóny, chemici se představí poprvé na domácím ledě proti Plzni. Úvodní buly je na plánu v 17:30, klubové pokladny otevřou o dvě hodiny dříve.

Poprvé doma

Litvínov nevstoupil do nového extraligového ročníku vítězně, chemici v pátek nestačili na favorizované Pardubice. Navzdory dobrému výkonu ve druhé třetině, kdy byli černožlutí aktivnějším celkem na hřišti, týmu nevyšlo závěrečné dějství a kvůli dvěma slepeným gólům z kraje třetí třetiny odjížděli z Pardubic bez bodu. Soutěžní debut si odbyli Ondřej Kaše, Liam Kirk, Kevin Czuczman a také Petr Koblasa, který se postaral o jedinou branku Vervy z 38. minuty.

„Myslím si, že nás v tomto utkání zdobily speciální týmy. Utkání jsme si bohužel prohráli naší hrou na kotouči a ztrátami na modré čáře, po kterých jsme inkasovali tři branky," hodnotil utkání bezprostředně po jeho skončení hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek. Myslím si, že jsme první dvě třetiny dokázali hrát dobrý hokej, odvedli jsme slušný výkon a hráli jsme s Pardubicemi vyrovnaně. Ve třetí třetině to tam napadalo a zápas dopadl tak, jak dopadl," dodával Ondřej Kaše.  

Chemiky tak čeká domácí premiéra. Loni Litvínov doma vládl, v tabulce zápasů před vlastním publikem patřilo černožlutým skvělé 6. místo za 15 výher z 26 utkání. Celkem na litvínovském svatostánku nasbírali svěřenci Karla Mlejnka 47 bodů z celkových 78 možných. 

Vzájemná bilance

Plzeňští indiáni patřili v loňském ročníku k méně oblíbeným soupeřům Litvínova. Ve čtyřech utkání dokázali chemici uhrát pouhé tři body za domácí výhru z 50. kola. Ostatní tři utkání ovládla "Škodovka", která Litvínovu dokázala vstřelit pokaždé čtyři branky (3:4, 2:4, 1:4). Nejproduktivnějším hráčem současného kádru byl v utkáních s Plzní lotyšský obránce Janis Jaks, který ve čtyřech zápasech nasbíral tři body za dva góly a jednu asistenci. 

Plzeň patří k neoblíbeným soupeřům Litvínova dlouhodobě. Z posledních pěti sezón, ve kterých Litvínov odehrál na domácím ledě deset utkání, se chemici radovali z výhry pouze čtyřikrát a posbírali tak 11 bodů z celkových třiceti. Tým vedený kapitánem Matúšem Sukeľem tak bude chtít při domácí premiéře zlomit nepříznivou bilanci a navázat na výhru z letošního února.

Plzeň na úvod zaskočila Třinec

Premiéra Západočechů se vydařila, svěřenci Petra Kořínka dokázali porazit třinecké Oceláře 3:1. Měli jsme výborný vstup do utkání. V první třetině jsme dokázali vstřelit dvě branky, hráli jsme dobře a ve druhé periodě jsme pokračovali ve stejném duchu. Ke konci druhé třetiny jsme ale měli pasáže, kdy jsme ve středním pásmu zbytečně ztráceli kotouče, měli jsme dlouhá střídání, hrálo se nahoru dolů. S velkým odhodláním jsme nicméně dotáhli zápas do vítězného konce, jsme strašně rádi za tři body,“ hodnotil plzeňský lodivod utkání.

Mezi největší posily indiánů patří Jakub Lev či Kanaďan Luke Adam. V modrém dresu by se na Zimním stadionu Ivana Hlinky měl objevit také bývalý kapitán Litvínova Petr Straka, či posila od kladenských Rytířů, Miroslav Indrák. Klub naopak před sezónou opustili Petr Kodýtek, Ludwig Blomstrand i Marek Baránek, který v neděli oblékne litvínovské barvy.

Vstupenky na utkání

Vstupenky na utkání bude možné zakoupit v síti Ticketportal po kliknutí ZDE. Klubové pokladny naproti vchodu "A" Zimního stadionu Ivana Hlinky budou otevřeny dvě hodiny před úvodní buly. 

Zápasy - Dorost 30.09.2023

Dorostenci v Táboře řádili, nasázeli mu deset branek

Dorostenci litvínovské Vervy rozstříleli Tábor vysoko 10:2. Hned šestkrát se dokázali trefit ve druhé třetině a u stejného počtu branek byl i nezastavitelný Bednařík.
Více >
Zápasy - Junioři 30.09.2023

Srdnatý výkon na body nestačil. junioři podlehli Spartě

Litvínovská juniorka se statečně rvala na ledě Sparty. S Pražany dokázala držet krok po celý průběh utkání. V závěru Matěj Maštalířský v dramatickém duelu srovnal na 4:4, ale sparťané přispěchali s rychlou reakcí, na kterou chemici nenašli odpověď.
Více >
Zápasy - Dorost 28.09.2023

Dorost uspěl na Kladně, rozhodl povedený start

Litvínovští dorostenci vyhráli na Kladně 3:2 i díky povedenému vstupu do utkání, kdy vedli 2:0. Poté si situaci lehce zkomplikovali, vítězný gól ale v 53. minutě vstřelil Bednařík.
Více >