Střetnutí na děčínském ledě začalo pro Litvínov úspěšně. Po dvou minutách slavil branku Gimmler, k úvodní trefě přidal po třiceti vteřinách další a hosté rázem vedli o dva góly. Rozdíl navýšil Kočí, a tak po šesti minutách svítilo skóre 3:0 pro Litvínov. Tento fakt se ale nelíbil domácím. Ti si nachystali jasnou odpověď, za Děčín se jako první prosadil Kváš. Další minuty patřily děčínským, jelikož se postupně trefil Kváš, Vaníček a Petr.

Drtivá ofenziva pokračovala i ve druhém dějství, Vaníček s Kvášem zkompletovali hattrick a Litvínov prohrával už 3:8. Pomyslnou labutí písní byly tři zásahy Denise Viedemanna, na všechny trefy ale Děčín zareagoval. Ústřední postavou prostřední periody se stal Jonáš Vaníček, který si podobně jako jeho spoluhráči připsal hattrick. Závěrečná část přinesla sedm branek domácích, kteří potvrdili zápasovou dominanci a zaslouženě získali tři body.

Vstup do utkání s pirátským soupeřem patřil domácím. Po půl minutě pálil přesně Viedemann, na svého spoluhráče navázal Gimmler. Chomutov sice odpověděl díky Hrabincovi, ale Litvínov dokázal reagovat. Po dvaceti minutách vedli domácí už 6:2, lví podíl na náskoku měl střelec úvodní branky Viedemann, který během úvodní třetiny zaznamenal čtyři góly.

Druhá část se nesla ve vyrovnaném duchu, Chomutov totiž dokázal reagovat na všechny branky Litvínova. Závěrečná třetiny už byla v režii domácích, Viedemann zkompletoval druhý hattrick, jeho spoluhráč Gimmler zaznamenal čtyři branky. Jediným odporem se stala trefa Cakla ze 42. minuty, a tak Litvínov vyhrál 13:6.

16. kolo

HC Děčín - HC Litvínov 18:6 (4:3, 7:3, 7:0)

Branky a nahrávky: 10. Kváš, 13. Vaníček (Šejc), 16. Petr, 20. Kváš (Šejc), 25. Sanejstr (Kváš, Vaníček), 25. Vaníček (Kváš), 28. Kváš (Vaníček), 33. Vaníček, 37. Vaníček (Sanejstr), 40. Sanejstr (Vaníček), 40. Šejc (Sanejstr, Vaníček), 41. Sanejstr, 48. Sanejstr (Vaníček), 48. Sanejstr (Vaníček, Šejc), 52. Vaníček, 53. Kváš (Petr), 54. Jednorowicz (Hynčica, Petr), 57. Vaníček (Kváš) - 2. Gimmler (Viedemann), 2. Gimmler (Jeřábek), 6. Kočí (Mácha), 33. Viedemann, 37. Viedemann, 38. Viedemann

HC Děčín: Ortová - Domes, Vaníček, Řezníček, Sanejstr, Hynčica - Jireš, Šejc, Plachá, Svoboda, Vičan, Tenkrát, Jednorowicz, Hošková, Kváš, Petr

HC Litvínov: Pinc (3. Holzknecht) - Mácha, Kočí, Jarůšek, Jeřábek, Hakala, Čermák - Rubeš, Gimmler, Valenta, Viedemann, Moťka, Fikrt, Kaufmann

17. kolo

HC Litvínov - Piráti Chomutov 13:6 (6:2, 3:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Viedemann, 3. Gimmler (Rubeš), 11. Gimmler, 13. Viedemann (Rubeš, Mácha), 14. Viedemann (Moťka, Kočí), 17. Viedemann (Valenta, Mácha), 22. Viedemann, 26. Rubeš (Kočí, Kaufmann), 30. Rubeš (Gimmler), 40. Viedemann, 41. Gimmler (Rubeš), 52. Viedemann, 58. Gimmler (Viedemann) - 5. Hrebinec (Sojčík), 16. Ričl, 25. Hrebinec, 27. Konvalinka (Sojčík), 31. Hrebinec, 42. Cakl (Slabyhoud)

HC Litvínov: Pinc (30. Holzknecht) - Mácha, Kočí, Jarůšek, Jeřábek, Hakala, Čermák - Rubeš, Gimmler, Valenta, Moťka, Viedemann, Kaufmann

Piráti Chomutov: Horník (30. Mitev) - Smejkal, Konvalinka, Gombár - Penk, Polášek, Hrebinec, Citrák, Sojčík, Cakl, Slabyhoud, Bohačik, Ričl