Litvínovští mladíci k předposlednímu zápasu vyjeli do Třemošné, kde si s chutí zastříleli a zvítězili 8:0. Následně druhý Litvínov čekalo domácí klání s vedoucí Plzní. Přestřelku započal již v šestadvacáté vteřině Marek Krocker. Rychlou plzeňskou odpověď do branky dopravil Petr Hauser. Další gól vstřelil opět hráč Litvínova, šťastným střelcem byl Matěj Hora. Do konce první třetiny domácím sebral vedení Marcel Marcel.

Jediným hráčem, který v druhé periodě překonal brankáře byl indián Tomáš Václavík.  Na startu třetí třetiny vyrovnal Marek Slavík a k vítězství dovedl dorostence přesilovkový gól Davida Skuhrovce. Litvínov i přes výhru nad lídrem tabulky zůstává na druhém místě. Plzeň první příčku neopustila pouze díky skóre, které má lepší než chemici.

Pražská Sparta se nachází devět bodů za Litvínovem, což znamená šesté místo v tabulce ELIOD Extraligy dorostu. Poslední dva zápasy se jí nepovedly. V domácím utkání nestačila na Kladno (4:6) a v Karlových Varech podlehla místní Energii (2:4). V severozápadní metropoli po dvou minutách zápasu dorazil kotouč do sparťanské branky Lubomír Kupča.

V přesilové hře navýšil vedení Varů Dominik Rymon. Bleskovou odpověď přinesl gól Sebastiana Hölla. Ve druhé třetině se tým z hlavního města dočkal vyrovnání. Kličkou okolo brankáře se prosadil Adam Mácha. Sparta už si však v zápase nedokázala vytvořit nic dalšího, a tak úřadovali domácí. Dominik Rymon vymetl levou šibenici branky a tečku za zápasem udělal Lubomír Kupčo.

„V první části jsme táhli za kratší konec, pak se ale hra vyrovnala, šance byly na obou stranách. Podle mě rozhodlo naše neproměňování šancí, pár samostatných úniků jsme nezužitkovali. Naopak soupeř jednou povedenou střelou zvýšil na 3:2. Ta poslední branka už byla jen taková kosmetická úprava,” řekl Darek Stránský, který se jako asistent trenéra objevil i na lavičce extraligového Litvínova v sezonách 2016/17 a 2017/18.

V loňském ročníku se oba týmy potkaly pouze dvakrát. V obou případech zvítězili Severočeši (v Praze 2:1 a v Litvínově 4:2).

Nejlepšími hráči Litvínova v kanadském bodování jsou Dominik Brouček a Jan Vopat. Brouček si první místo vysloužil pěti vstřelenými brankami a osmi asistencemi. Vopat skóroval také pětkrát, ale přidal "jen" sedm asistencí.

David Čermák stále nepustil žádného ze svých kolegů do brankoviště. Důvodem jsou nejspíš jeho statistiky: dva inkasované góly na zápas a úspěšnost zákroků 92,36%.