Mládež 07.04.2023
Autor: Petr Koukal

Dorostenci uhájili extraligovou příslušnost

Mladí chemici si v předposledním utkání baráže zajistili setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští ročník.

Litvínov do extraligy patří! Tvrzení, které vám odsouhlasí každý fanoušek žlutočerných barev se netýká pouze A-týmu, ale i mládežnických kategorií. V příštím ročníku bude hrát extraligu dorostu rovných 20 týmů. Letošní zužování soutěže tak znamená přímý sestup hned pro čtveřici účastníků. Černého Petra "uhráli" Havlíčkův Brod, Hvězda Praha, Chomutov a Šumperk. Další dva týmy bojují o setrvání v soutěži v baráži. Kromě Litvínova, který má status Akademie Českého hokeje, je to ještě Tábor. Z Ligy dorostu postoupili do bojů o postup Sokolov se Vsetínem.

A právě včerejší vítězství chemiků na ledě jihočeského soupeře znamená, že po pátém ze šesti utkání mají jistotu prvního či druhého místa, která znamenají záchranu. V posledním utkání stačilo litvínovským dorostencům pouhých 13 střel na branku Tábora. Ujala se ta Raichlova z 36. minuty, která stačila na fotbalovou výhru 1:0. Čistým výkonem pomohl v pěti zápasech chemikům hned třikrát brankář Tobias Trejbal. Celkem uhráli chemici v baráži pět výher, z nichž o dvou museli rozhodovat až v prodloužení a nájezdech. Zachování extraligy je důležité i pro budoucí dorostenecké ročníky a vlastně i celou litvínovskou akademii.

"Jsem šťastný a dorostu gratuluji. Byla to těžká sezóna pro celý klub od áčka až po Akademii. Sice jsem musel palce držet z nemocnice, ale tohle mi hodně pomůže. Mám radost," poslal gratulaci hráčům do kabiny i trenérskému týmu z nemocničního lůžka předseda spolku mládeže Kamil Havelka, který se zotavuje po zdravotních komplikacích. "Chtěl bych také poděkovat Ropákům za podporu na dálku. Byl jsem na hraně, ale teď už bude snad jen lépe," připomněl také nedávný transparent fanklubu v kotli, kterým fanoušci poslali pozdrav Kamilovi do nemocnice.

Poslední zápas hraje Litvínov doma o Bílé sobotě. Ve 13 hodin přivítá Vsetín. Dorostencům gratulujeme a Kamilovi přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na Zimní stadion Ivana Hlinky, kde to má nejraději.

Zápas - mládež před 3 dny

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež 23.09.2023

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov