Domácí nastoupili s uzdraveným Prorokem (ale bez Punčocháře) na křídle třetí formace s Balázsem a Brandou. Marodka nyní čítá stále šest jmen.

Hosté měli být odpočatější, na tři zápasy měli pět dnů, zatímco Litvínov jen čtyři. Plzeň cestovala o víkendu jen do Budějic, zatímco Litvínov až do Třince. Opak však byl pravdou - nejvíce svého soupeře přehrál Chemopetrol v závěru utkání.

Dobrý úvod korunoval v 6. minutě přesnou ranou přes skrumáž hráčů Vojtěch Kubinčák. Chemopetrol dal svému odchovanci novou šanci tím, že si ho vytáhl zpět z Mladé Boleslavi. A rtuťovitý útočník se odvděčuje, v devátém utkání vstřelil už čtvrtý gól a připsal si pátý bod.

Největší možnost zvýšit měl v dorážce v poslední minutě úvodního dějství Robert Reichel, ale bekhendem minul odkrytou klec. Všechny pokusy soupeře zlikvidoval Radek Fiala, také o poznání zkušenější Roman Málek zbytek své práce zvládl na jedničku.

Po změně stran v podobné časové fázi třetiny (25. minuta) udeřili domácí znovu. Tečí uspěl Sklenička, kterému ideálně naservíroval puk k usměrnění do sítě Gombár - 2:0. Přiblížili tak černožlutým tři body na dohled, vždyť plzeňské čekání na gól bylo v tu chvíli už více než 100 minutové (0:0 doma se Slavií).

Největší potlesk tribun si vysloužil Michal Trávníček. V oslabení předvedl učebnicovou akci síly a stability, od vybojování puku v obranném pásmu, jeho zavezení do útočné třetiny soupeře až ke střele. 'Takoví hráči nám hlavně v zápasech venku scházejí,' posteskl si kouč Lasselsbergeru Marek Sýkora.

Vzývání vstřelené branky se Západočechům prodloužilo i přes poslední dvacetminutovku. Litvínov ji totiž začal nejlépe jak mohl - útočně. Hosté propadali v obraně a několik přečíslení (Trávníček, Kubinčák) zmařila jen finální přihrávka, která neprošla k zakončujícímu hráči.

Na góly ale přesto diváci dlouho nečekali, s výjimkou slušně povzbuzujících asi 30 fandů Plzně. Málka prostřelil nahoru Branda a ve třetím zápase za Litvínov se prvního gólu dočkal (opět ranou pod horní tyčku) také Petružálek.

Marek Sýkora (nezpařel hokejového džentlmena): 'Gratuluji domácím k zasloužené výhře. Slavně jsme porazili Spartu, pak prohráli 6:1 ve Vítkovicích a odehráli dobrý zápas se Slavií. Je to trochu krutá porážka, dvě třetiny poměrně vyrovnané utkání. Dostali jsme celkem jednoduché góly. Poslední třetinu měli domácí jednoznačně ve své moci.
Doufal jsem, že po náročné sérii bude Litvínov zvadlý, alebylo to naopak, zvadlí jsme byli my. V minulém kole jsme ztratili tři hráče, hráli dnes jen na tři pětky a to bylo také znát.'

Václav Sýkora
: 'Náročné utkání, souhlasím s Markem. Na nás se podepsalo hlavně cestování, do Třince a zpátky. Na střídačce byla znát nervozita, bod ze dvou zápasů byl málo, utkání bylo pro nás proto hrozně důležité. Těžkopádně jsme se rozjížděli, ale dali dva góly. Definitivně nás uklidnila třetí branka.
Jsme spokojeni o to víc, že se o góly podělily všechny útoky a že jsme Radkovi Fialovi pomohli k čistému kontu. V klíčových momentech nás vždycky podržel.'