Litvínov se doma představí po deseti dnech od dvoubodového vítězství nad Chomutovem 20. prosince.

Mezitím zajel pro tři body do Mladé Boleslavi (6:3) a pro těsnou porážku na led Komety Brno (1:2).
Když v pátek zvítězí, může strávit Nový rok na třetím místě tabulky. Kometa jede do Pardubic, má bod náskok a lepší skóre.

Vítkovická Ridera se nyní nese na dobré vlně, série zápasů s bodovým ziskem vynesla mužstvo na sedmé místo a hlavně - vytvořila devítibodový náskok na hraniční jedenáctou příčku.

Naposledy hráči z Ostravy zdolali doma Karlovy Vary 3:1. Hráli v sestavě: Dolejš – Urbanec, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, Kovář, Sedlák – Kucsera, Roman, Tybor – Olesz, Stastny, Hudeček – Květoň, E. Němec, Vandas – Illéš, Balán, Tomi – Szturc.

Podobně jako Verva mají i Ostravané dva zástupce na probíhajícím juniorském mistrovství světa, obránce Krenželoka a útočníka Kurovského. U A-týmu Ridery aktuálně schází také hlavní kouč „dvacítky“ Jakub Petr.

Litvínov si ve středu v Brně po gólově špatném začátku (0:2 v 8. minutě) připomněl zářijový debakl 1:7, ale pak 52 minut neinkasoval a po Pilařově brance v polovině zápasu sahal až do jeho konce po vyrovnání. Nevyšla ani power play. Škoda, chyběla jedna přesná střela.
Do sestavy se vrátili Pavelka a Černý, debutoval Rus Babincev.

Vzájemné zápasy v tomto ročníku?
Dosud rozhodovalo domácí prostředí: Livínov doma vyhrál na konci září 2:0, v odvetě venku podlehl v listopadu 1:4.

Nezapomeňte, že v pátek se na Hlinkově stadiónu začíná o deset minut dříve.
Tahle část sezóny by si zasloužila vítězné loučení…