Žlutočerný celek odehrál 18 utkání za 52 dní. Takže přestávka přijde vhod tak jako tak.

Po porážce 1:7 v 7. kole na ledě Komety Brno 27. září vyhrál tým Vervy deset z dalších jedenácti utkání! Podlehl jen ve Zlíně.

Zdolal doma Vítkovice, venku Karlovy Vary a Plzeň, v domácí sérii pak Spartu, Liberec, Pardubice, Hradec Králové a Olomouc. Naposledy uspěl na ledě tehdy vedoucího celku tabulky Třince a dva dny na to i v derby v Chomutově.
Bude se dobře trénovat.

Mužstvo je zaslouženě s 33 body na třetím místě tabulky (čtvrtý Liberec ztrácí dva body a má o dva zápasy méně).

Vesměs všechny zápasy byly vyrovnané a těsné, nejčastějším výsledkem mužstva je pětkrát výhra 3:2 po prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Jen jednou vstřelil tým víc než čtyři góly (pět – k radosti fanoušků Spartě). Zápas se Spartou (5:1) byl dosavadním vrcholem podzimu na Hlinkově stadiónu.

Nejdůležitějším číslem tabulky pro žlutočerné nicméně zůstává: +13.
Takový je náskok týmu na hraniční jedenácté místo, které nyní zaujímá Zlín (má rovněž o dva zápasy méně než Verva).
13 bodů náskoku.

Je to hodně nebo málo?
Na to, že má základní část za sebou teprve jednu třetinu, jde o velmi slušný bodový polštář.
Na to, že mužstvo vyhrálo dvanáct z posledních čtrnácti zápasů, to není moc, při vědomí rychlých skoků v tabulce v případě tříbodových výher.

Právě proto, že do konce zbývá ještě regulérních 35 kol (Vervě 34 zápasů), není nic rozhodnuto. Jde stále jen o (výborný) vstup do sezóny.

Výsledky týmu byly v prvním extraligovém bloku nad očekávání. Každý vyrovnaný duel dokázal zvrátit na svou stranu.

Vynikajícími a stabilními výkony se prezentoval brankář Janus. Význam gólmana pro každý zápas ukázal i minulý duel před vyprodaným hledištěm v Chomutově. Za stavu 1:0 pro domácí měl vyloženou šanci Kämpf. Janus ji zneškodnil a Litvínov později vyrovnal a nakonec vyhrál. Za stavu 2:0 by se zápas dost možná vyvíjel jinak.

Zajímavá je bilance jednotlivých třetin týmu v posledních sedmi zápasech (v závorce soupeř):

2 – 0

Což je velmi příjemný příspěvek dalších šesti bodů do tabulky…

Za zkušenými tahouny týmu Lukešem, V. Hüblem, Trávníčkem, R. Hanzlem, Kubátem a dalšími vyskočili následovníci, z nových posil hlavně Sørvik, své si uhráli Černý i Nejezchleb, z mladých se ukázali Stříbrný, Martin Hanzl, Válek…
I díky tomu tým zvládá poměrně obsáhlou marodku.

Extraligové pořadí poněkud zkresluje nestejnoměrný počet odehraných zápasů, od šestnácti Liberce a Zlína až po devatenáct Hradce Králové.

Přesto je pozoruhodná nepopiratelná dominance Brna a Třince. Tak rychle si na ostatní pronásledovatele vypracovat šesti-, respektive osmibodový náskok, je málo vídané.
Na druhé straně jedenácti-, respektive třináctibodová ztráta Pardubic a Karlových varů na play off staví tyto celky před těžký úkol. Trojice nejhorších zeštíhlela na dvojici, Plzeň se v posledních dnech zvedla.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na pokračování soutěže se HCVL začne připravovat po dvoudenním volnu od středy.
Po přestávce se prvně hraje v Litvínově, ve středu 9. listopadu přijede tým také z první poloviny tabulky, Mladá Boleslav.