Zápasy 31.08.2023
Autor: Vladislav Kollert

Proti Davosu úspěšně! Chemici si hravě poradili se švýcarským soupeřem a zvítězili 3:0

Reportáž

Foto Reportáž
Litvínov dokázal navázat na úspěšné tažení v přípravných duelech. Po gólech Sukeľa, Zileho a Jurčíka si dokázali chemici vyšlápnout na Davos, který porazili ve švýcarském Sursee 3:0.
31.8.2023
Eishalle Sursee
0:3
0:1, 0:1, 0:1

Davos

Senn (Aeschlimann) – Dahlbeck, Lichtensteiger, Fora, Barandun, Näkyvä, Jung, Landskroner – Bristedt, Nordström, Knak – M. Stránský, Nussbaumer, Gredig – Wieser, Prassl, Ambühl – Frehner, Egli, Peltonen, Hammerer

Litvínov

Zajíček (Tomek) – Strejček, Zile, Jaks, Czuczman, Zeman, Demel, Šalda – Koblasa, Sukeľ, Kudrna – O. Kaše, Gut, Hlava – Abdul, Helt, Válek – Havelka, Jurčík, Zygmunt, Berka

Branky a nahrávky

4. Sukeľ (Kudrna), 21. Zile (Sukeľ, Strejček), 43. Jurčík (Demel)

Statistiky

Rozhodčí:
Vyloučení:

6:6

Využití:

0:0

V oslabení:

0:0

Diváci:

0

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

0:0, 0:3

Litvínov nastoupil proti netradičnímu soupeři v silné sestavě, do utkání se nezapojili pouze David Kaše a Marek Baránek, kteří oba doléčují drobná zranění. V první formaci zůstalo úderné trio Koblasa - Sukeľ - Kudrna, do druhé pětky se postavil Ondřej Kaše k Michalu Gutovi a Nicolasi Hlavovi. 

Do první třetiny vstoupil aktivněji Davos, Verva však dokázala pokusy Stránského a Bristedta zastavit. Naopak to byli chemici, kteří se ukázali jako efektivnější celek a dokázali ve čtvrté minutě zásluhou kapitána Matúše Sukeľa otevřit skóre zápasu - 0:1. V prvním dějství musel Litvínov čelit nebezpečné přesilovce po vyloučení Czuczmana, pevná defenziva chemiků v čele s bezchybným Šimonem Zajíčkem však dokázala narůstajícímu tlaku domácích odolat.

Ve druhém dějství opět zafungoval litvínovský rychlý vstup, již po 32 vteřinách od úvodní buly druhé třetiny se Verva dostala do dvoubrankového vedení, kdy brankáře Senna propálil od modré čáry Kristaps Zile - 0:2. Davos mohl odpovědět ihned vzápětí, nebezpečný Bristedt a veterán Ambühl však nedokázali překonat skvěle připraveného Zajíčka. 

Do třetice všeho dobrého. Litvínov vstoupil efektivně také do závěrečné třetiny, tentokrát Ondřej Jurčík nadvakrát dorážel nikým nestřežený kotouč před brankou Davosu - 0:3. Davos již odpověď nedokázal najít a litvínovští hráči si tak ve švýcarském Sursee připsali cenný skalp.

Další utkání je na plánu v pátek 1. září, Chemici se stěhují ze Sursee do Zugu, kde odehrají od 19:30 přátelské utkání s místním Eissportvereinem. Stream z utkání nebude k dispozici. 

7.kolo
6:4
(3:1, 2:1, 1:2)
8.kolo
6.10.
pátek, 17:30
Statistiky
Brankáři
Zápasy - Dorost 30.09.2023

Dorostenci v Táboře řádili, nasázeli mu deset branek

Dorostenci litvínovské Vervy rozstříleli Tábor vysoko 10:2. Hned šestkrát se dokázali trefit ve druhé třetině a u stejného počtu branek byl i nezastavitelný Bednařík.
Více >
Zápasy - Junioři 30.09.2023

Srdnatý výkon na body nestačil. junioři podlehli Spartě

Litvínovská juniorka se statečně rvala na ledě Sparty. S Pražany dokázala držet krok po celý průběh utkání. V závěru Matěj Maštalířský v dramatickém duelu srovnal na 4:4, ale sparťané přispěchali s rychlou reakcí, na kterou chemici nenašli odpověď.
Více >
Zápasy - Dorost 28.09.2023

Dorost uspěl na Kladně, rozhodl povedený start

Litvínovští dorostenci vyhráli na Kladně 3:2 i díky povedenému vstupu do utkání, kdy vedli 2:0. Poté si situaci lehce zkomplikovali, vítězný gól ale v 53. minutě vstřelil Bednařík.
Více >